Idź do treści

Dietetyk Poznań | Diet-A-Med

D i e t e t y k a

.


  • Opracowuję indywidualną dietę dla potrzeb każdego klienta, uwzględniając jego upodobania, stan psychiczny, warunki bytowe, charakter pracy, itp. Dobieram dietę leczniczą w konkretnej jednostce lub jednostkach chorobowych. Przystępując do omawiania i opracowania diet, w tym diet odchudzających, zawsze doradzam przeprowadzenie diety odkwaszającej* organizm i oczyszczającej jelita, wątrobę i nerki, skórę z zastosowaniem naturalnych produktów roślinnych, ziołowych lub suplementów diety.
  • Jestem również zwolenniczką krótkich postów i półpostów leczniczych, które od wieków były stosowane nie tylko w naszej szerokości geograficznej, ale w wielu rejonach świata. Podpowiadam jak zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe, by nasze jedzenie było proste, jak najmniej przetworzone, by było zdrowe i pełnowartościowe, a przede wszystkim by było energetyczne.
  • Współczesny świat oferuje nam bogatą gamę różnorodnych produktów, często całkowicie nam obcych, z innych regionów świata. Oczywiście wszystkiego można spróbować, ale czy to, co nie rośnie w naszym regionie jest dla nas na co dzień najlepsze, zważywszy na warunki, czas zbioru, transportu i przechowywania tych egzotycznych produktów? Jaką mają wartość odżywczą i energetyczną? Czy dojrzewały wystawione na życiodajne promienie słoneczne?
  • Podstawą skutecznej obrony organizmu przed chorobami i ich leczenia jest poznanie przyczyn ich występowania. Na chorobę i przeróżne dolegliwości pracujemy latami. Trzeba wiedzieć, że przyczyną większości z nich nie są wirusy i bakterie, lecz skutki działania wolnych rodników, powstających między innymi w wyniku zakwaszenia organizmu. To są w dużej mierze główni winowajcy odpowiedzialni za starzenie się komórek oraz powstawanie chorób takich jak nowotwór, schorzenia układu krwionośnego, choroby reumatyczne, choroby zwyrodnieniowe, choroba Alzheimera czy udar mózgu. Skutkiem znacznego zakwaszenia organizmu współczesnego człowieka jest niewłaściwa dieta. Leczenie schorzenia nie ma większego sensu, jeżeli nie zabezpieczymy się przed powstawaniem wolnych rodników oraz przed przedwczesnym starzeniem się organizmu, w przeciwnym razie choroba będzie powracała. Stąd powstaje konieczność włączania, do codziennego życia, prawidłowo zbilansowanej diety, świadomy wybór spożywanych produktów, zwiększenie aktywności fizycznej, umiejętny sposób relaksowania się, systematyczne sposoby odkwaszania i oczyszczania organizmu


*
Terapia odkwaszająca pozwala uwolnić się od wielu dolegliwości bólowych, przywraca doskonałą kondycję fizyczną i psychiczną, poprawia koncentrację, zwiększa aktywność umysłową i zabezpiecza organizm przed nawrotem choroby oraz chroni przed efektem jo-jo w dietach odchudzających.

Jak temu zaradzić?
Należy przede wszystkim położyć duży nacisk na zdrową, zbilansowaną dietę, bogatą w nieprzetworzone, naturalne produkty, warzywa i owoce, wysiłek fizyczny oraz duże ilości czystej wody. Organizm jest najlepszym lekarzem, wystarczy mu nie przeszkadzać i zadbać o jego prawidłowe odżywianie. Obecnie jest to niestety coraz trudniejsze: brak świadomego odżywiania oraz obniżenie jakości pożywienia negatywnie wpływają na stan zdrowia. W rezultacie organizm jest podatny na choroby i infekcje... obniża się poziom energii. Jak to zmienić i zadbać należycie o ciało? Odpowiem na konsultacji indywidualnej lub na wykładach, warsztatach, na które serdecznie zapraszam.

*Gabinet wyposażony jest w zestaw przenośny Waga i Analizator TANITA BC 1000, co umożliwia wykonanie pomiarów również u klienta w domu. Jest to model o najbardziej zaawansowanej technologii monitorowania stanu zdrowia. Analizator komponentów ciała oprócz masy ciała, tkanki tłuszczowej w procentach i kilogramach, poziomu nawodnienia, zapewnia pomiary masy mięśniowej dla całego ciała, dzienne spożycie kalorii, wskaźnik przemiany materii, wskaźnik wieku metabolicznego, wagę masy kostnej oraz tłuszczu trzewnego. Przede wszystkim umożliwia wygodniejsze śledzenie i analizowanie danych od razu po pomiarze i w czasie trwania kuracji.


HOME | DIETETYKA | ZENNI | BOWEN | INNE TERAPIE | WYKŁADY | O MNIE ... | GALERIA | PARTNERZY | KONTAKT | Mapa witryny


© 2013 DIET-A-MED. Designed by PROFIL-reklama.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego